Material: Stainless Steel
£6.93 ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £0.36 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 14/05/26
In stock
Description
Crafted from stainless steel, this 8oz deluxe cocktail shaker from Beaumont is ideal for small and quick cocktails. Its classic three-piece design is easy to use and includes a built-in strainer.
- Made from stainless steel
- 3-piece design includes a built-in strainer
- Easy to use and hassle free
- Perfect for small and quick cocktails
Additional information
| Capacity | 0.8 Ltr |
|---|---|
| Dimensions | 73(H) x 73(W)mm |
| Material | Stainless Steel |
| Product Weight | 138g |
| Brand | Beaumont |
| Sub Category | Clearance |
| Section | Beaumont Site |
| Barcode (EAN) | 5020229110989 |
| Product Family | Tableware & Bar Supplies |
| Main Colour | Silver |
| Secondary Colour | Silver |
| Product Depth | 146 |
| Height (mm) | 73 |
| Capacity (ml) | 0.8 |
| Product Type | Cocktail Shakers |
| Width (mm) | 73 mm |
| Delivery To Ireland | 7-10 Days |
| Weight | 0.18 kg |
