Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
SKU: 3193
Tags: Bar equipment, Bar supplies, Beaumont, Beaumont bar supplies, Category required, Need description optimisation
250ml measure. CE stamped. Stainless steel
£7.79 Original price was: £7.79.£7.21Current price is: £7.21. ex VAT
We are £0.38 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 17/05/26
In stock
Description
Always pour the right measure with this stainless steel thimble measure. Testing the feeds
- Accurate serving size limits overfilling
- CE-marked for industry-standard serving sizes
- Stainless steel provides excellent durability
- Clear text makes it easy for your staff to identify the measure
- Supplier Model Number: 3193
Additional information
| Capacity | 250ml |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Product Weight | 200g |
| Brand | Beaumont |
| Sub Category | Clearance |
| Section | Beaumont Site |
| Barcode (EAN) | 5020229100577 |
| Product Family | Tableware & Bar Supplies |
| Main Colour | Silver |
| Secondary Colour | Silver |
| Capacity (ml) | 0.25 |
| Product Type | Wine Measures |
| Weight | 0.18 kg |
About Beaumont
Related products
-
Unisex Chef T-Shirt White
Stedman£12.79Original price was: £12.79.£12.15Current price is: £12.15. ex VAT -
Unisex Chef T-Shirt Black
Stedman£11.69Original price was: £11.69.£11.11Current price is: £11.11. ex VAT -
-

