Original price was: £12.29.£11.68Current price is: £11.68. ex VAT
Description
Capri Tray, White, Smooth Surface, 32 x 53cm
- Commercial use quality tray
- Smooth surface
- Good shock resistance
- Good scratch resistance
Additional information
| Name | Cambro Capri Tray Smooth Surface White 320x530mm |
|---|---|
| Dimensions | 14(H) x 530(W) x 320(D)mm |
| Material | Laminate |
| Product Weight | 653.1730128000001g |
| Brand | Cambro |
| Sub Category | Service Trays |
| Section | Fast Food and Canteen Trays |
| Barcode (EAN) | 099511062799 |
| Product Family | Tableware & Bar Supplies |
| Main Colour | White |
| Secondary Colour | White |
| Product Depth | 53 |
| Dishwasher Safe? | Yes |
| Height (mm) | 14 |
| Range Name | Capri |
| Shape | Rectangular |
| Stackable? | Stackable |
| Product Type | Trays |
| Width (mm) | 32 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 0.72 kg |
About Cambro
Cambro Manufacturing first came around in 1951 when their goal was to make a hospital meal tray to the highest possible quality ever. Named the Camtray, it demonstrated that they were as committed to excellence in the food service industry as they were to the quality of their own products. To this day, they offer a wide range of trays, table service and display items, storage, shelving, merchandising and insulated transport products.

