Original price was: £25.69.£14.53Current price is: £14.53. ex VAT
Description
VersaTray Century Non-slip, grey oak, Textured Wood Effect Surface, 36 x 46cm
- Commercial use quality tray
- Feels like real wood
- Non-slip surface
- Excellent shock resistance
- Excellent scratch resistance
Additional information
| Name | Cambro Versatray Century Non-Slip Grey Oak Textured Wood Effect 360x460mm |
|---|---|
| Dimensions | 17(H) x 460(W) x 360(D)mm |
| Material | Polyester |
| Product Weight | 607.8137758000001g |
| Brand | Cambro |
| Sub Category | Service Trays |
| Section | Fast Food and Canteen Trays |
| Barcode (EAN) | 099511085507 |
| Product Family | Tableware & Bar Supplies |
| Main Colour | Grey |
| Secondary Colour | Wood |
| Product Depth | 46 |
| Dishwasher Safe? | Yes |
| Height (mm) | 17 |
| Range Name | Versa |
| Shape | Rectangular |
| Stackable? | Stackable |
| Product Type | Trays |
| Width (mm) | 36 |
| Ireland Delivery Time | 7-10 days |
| Weight | 0.69 kg |
About Cambro
Cambro Manufacturing first came around in 1951 when their goal was to make a hospital meal tray to the highest possible quality ever. Named the Camtray, it demonstrated that they were as committed to excellence in the food service industry as they were to the quality of their own products. To this day, they offer a wide range of trays, table service and display items, storage, shelving, merchandising and insulated transport products.

