Fits PG020 and PG021
Original price was: £82.99.£80.50Current price is: £80.50. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £2.49 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 12/05/26
In stock
Description
Genuine Polar replacement front panel for Polar upright fridges. Fits PG020 and PG021.
- Fits PG020 and PG021
Additional information
| Dimensions | 355(H) x 680(W) x 70(D)mm |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Product Weight | 1.97kg |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Upright Fridge Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984811111 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Secondary Colour | Black |
| Product Depth | 70 |
| Height (mm) | 355 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 680 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
About Polar
With over 225,000 units sold worldwide, Polar refrigeration has rapidly become a renowned and trusted brand for professional caterers and commercial venues everywhere. They have a complete range of innovative solutions for front and back of house food storage, including Polar fridges, Polar ice makers, blast chillers and chest freezers. Preparation and display machines including counters, prep stations, wine chillers and multideck displays are also available.
For Polar gastronorm refrigerator & freezer 1200 litre.
Original price was: £116.99.£113.48Current price is: £113.48. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £3.51 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 12/05/26
In stock
Description
For Polar gastronorm refrigerator & freezer 1200 litre.
Additional information
| Product Weight | 3.00kg |
|---|---|
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Upright Fridge Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984147760 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Spare Or Accessory | Spare |
| Product Type | Spares |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 3.00 kg |

