Home / Shop / Uncategorised / Beaumont Cocktail Spoon with Masher 273mm
Beaumont Cocktail Spoon with Masher 273mm
SKU: 3568 Tags: Bar equipment, Bar supplies, Beaumont, Beaumont bar supplies, Category required, Need description optimisation
273mm
£9.29 ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
In stock
Description
Ideal for mixing glasses, the Beaumont cocktail spoon with masher is a great addition to your bar tools. The disc end can be used for light muddling or sugar crushing, while the twisted stem aids stirring.
- Ideal for mixing glasses
- Can be used for layering
- Disc end can be used for light muddling or sugar crushing
- Ideal for tall cocktail glasses
- Twisted stem aids stirring
Additional information
| Dimensions | 35(H) x 33(W)mm |
|---|---|
| Material | Steel |
| Weight | 46g |
| Brand | Beaumont |
| Section Name | Clearance |
| Product Group Category | Beaumont Site |
| Barcode | 5020229104292 |
| Website Clearance Category | Tableware & Bar Supplies |
| Product Main Colour | Silver |
| Product Secondary Colour | Silver |
| Product Depth | 273 |
| Height (mm) | 35 |
| Product Group | Bar Spoons |
| Width (mm) | 33 mm |
| Ireland Delivery Time | 7-10 Days |
| Weight | 0.05 kg |
About Beaumont
Related products
-
Whites Vegas Unisex Chef Jacket Short Sleeve Black
Whites Chefs Clothing£13.09Original price was: £13.09.£12.44Current price is: £12.44. ex VAT -
-
-
Portwest Unisex Polo Shirt Black
Portwest£9.09Original price was: £9.09.£8.64Current price is: £8.64. ex VAT