Microswitch
Fits CN861, DA257 and DC439
Original price was: £6.89.£6.55Current price is: £6.55. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £0.34 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 12/05/26
In stock
Description
Genuine replacement microswitch for Caterlite and Nisbets Essentials ice makers.
- Fits CN861, DA257 and DC439
Additional information
| Dimensions | 6.2(H) x 20(W) x 17.5(D)mm |
|---|---|
| Material | Polybutylene Terephthalate |
| Voltage | 250V |
| Product Weight | 2g |
| Brand | Nisbets Essentials |
| Sub Category | Spares and Accessories |
| Section | Nisbets Essentials Spares Part |
| Barcode (EAN) | 5050984633102 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Main Colour | Black |
| Product Depth | 17.5 |
| Height (mm) | 6.2 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 20 |
| Weight | 0.00 kg |
