Home / Shop / Uncategorised / Beaumont Spirit Measure 50ml
SKU: 3176 Tags: Bar equipment, Bar supplies, Beaumont, Beaumont bar supplies, Category required, Need description optimisation
50ml measure. CE stamped. Stainless steel
£4.36 ex VAT
Availability: 11/04/2026
We are £0.23 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 02/05/26
Description
Always pour the right measure with this stainless steel thimble measure.
- Stainless steel.
- Stainless steel provides excellent durability whilst making the jigger easy to clean
- Supplier Model Number: 3176
Additional information
| Capacity | 50ml |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Product Weight | 70g |
| Brand | Beaumont |
| Sub Category | Clearance |
| Section | Beaumont Site |
| Barcode (EAN) | 5020229247623 |
| Product Family | Tableware & Bar Supplies |
| Main Colour | Silver |
| Secondary Colour | Silver |
| Capacity (ml) | 0.05 |
| Product Type | Spirit Measures |
| Weight | 0.06 kg |
About Beaumont
Related products
-
Brook Taverner Mens Long Leg Mars Black Waiting Trousers
Brook Taverner£29.99Original price was: £29.99.£28.49Current price is: £28.49. ex VAT -
-
Whites Vegas Unisex Chef Jacket Short Sleeve White
Whites Chefs Clothing£13.09Original price was: £13.09.£12.44Current price is: £12.44. ex VAT -
Connect2Gas Braided Quick Release Gas Hose 1/2″
Connect2gas£80.50 – £106.69Price range: £80.50 through £106.69 ex VAT


