Home / Shop / Uncategorised / Beaumont Stainless Steel Thimble Measure 35ml CE Marked
SKU: 3189
Tags: Bar equipment, Bar supplies, Beaumont, Beaumont bar supplies, Category required, Need description optimisation
35ml measure. CE stamped. Stainless steel
£3.79 ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £0.20 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 03/05/26
In stock
Description
Always pour the right measure with this stainless steel thimble measure.
- Stainless steel.
- CE-marked design ensures industry-standard measurements
- Stainless steel provides excellent durability whilst making the jigger easy to clean
- Supplier Model Number: 3189
Additional information
| Capacity | 35ml |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Product Weight | 50g |
| Brand | Beaumont |
| Sub Category | Clearance |
| Section | Beaumont Site |
| Barcode (EAN) | 5020229101185 |
| Product Family | Tableware & Bar Supplies |
| Main Colour | Silver |
| Secondary Colour | Silver |
| Capacity (ml) | 0.035 |
| Product Type | Spirit Measures |
| Weight | 0.05 kg |
About Beaumont
Related products
-
-
-
Brook Taverner Anna Women’s Black Long Sleeve Polo
Brook Taverner£37.99Original price was: £37.99.£36.09Current price is: £36.09. ex VAT -
Portwest Unisex Polo Shirt Black
Portwest£9.09Original price was: £9.09.£8.64Current price is: £8.64. ex VAT



