Home / Shop / Appliances / Cooking Appliances / Barbecues / Barbecue Utensils, Tools & Fuels / Tramontina Fish Grill Rack 785mm
Tramontina Fish Grill Rack 785mm - Barbecue Utensils, Tools & Fuels
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
785(H) x (W)170mm. Stainless steel
£43.49 Original price was: £43.49.£41.32Current price is: £41.32. ex VAT
We are £2.17 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 28/05/26
In stock
Description
There’s nothing quite as good as gathering family and friends together for a good barbecue. To please the fish fanatics, you can rely on Tramontina’s fish grill rack, which is ideal for grilling appetizers, vegetables, fish and an array of meats.
Made of stainless steel, it is strong and durable, as it wont peel or rust. It’s also practical, being easy to clean and helping you to prepare even tastier barbecues.
- Time-saving easy-clean stainless steel construction
- Ideal for grilling appetizers, vegetables, fish and meats
- Strong, durable construction
Additional information
| Dimensions | 785(H) x 170(W)mm |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Manufacturers Warranty | 1 Year |
| Product Weight | 575g |
| Brand | Tramontina |
| Sub Category | Utensils |
| Section | BBQ Utensils |
| Barcode (EAN) | 7891112131590 |
| Product Family | Kitchenware & Storage |
| Main Colour | Silver |
| Secondary Colour | Silver |
| Product Depth | 38 |
| Manufacturers EIRE Warranty | 1 Year |
| Height (mm) | 785 |
| Product Type | Fish and Seafood Utensils |
| Width (mm) | 170 mm |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 0.54 kg |
Related products
-
Vogue BBQ Grilling Brush
VogueSKU: HP286Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery£8.29Original price was: £8.29.£2.94Current price is: £2.94. ex VAT -
-
Vogue Heavy Duty BBQ Tongs
VogueSKU: HP284Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery£9.29Original price was: £9.29.£8.83Current price is: £8.83. ex VAT -
Tramontina Churrasco BBQ Grill Brush
Tramontina ChurrascoSKU: DC475Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery£22.49Original price was: £22.49.£21.37Current price is: £21.37. ex VAT





