Availability: 20/08/2026
Buffalo Overload Switch for GL190
Original price was: £39.99.£37.99Current price is: £37.99. ex VAT
We are £2.00 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 27/05/26
Description
Replacement overload switch for Apuro 10Ltr planetary mixer.
- Model: KUOYUH 88 series
Additional information
| Power Type | 5A |
|---|---|
| Product Weight | 100g |
| Brand | Buffalo |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Buffalo Spare Parts |
| Section | Buffalo Mixer Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984404641 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Spare Or Accessory | Spare |
| Product Type | Spares |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 0.01 kg |


