Fits DB203 FC255 FC256 FC257 FC258 FC259 FC374 FC375 FC376 FC377 GH124 GH125 GH126 GH127 L300 L301 L370 L484 L485 L490 L495 P107
Original price was: £18.69.£17.76Current price is: £17.76. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £0.93 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 30/04/26
In stock
Description
Replacement Safety Switch for GH124 GH125 GH126 GH127 L300 L301 L370 L484 L485 L490 L495 P107
Additional information
| Dimensions | 22(H) x 11(W) x 40(D)mm |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Voltage | 250V |
| Product Weight | 10g |
| Brand | Buffalo |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Buffalo Spare Parts |
| Section | Buffalo Fryer Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984519550 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Main Colour | Black |
| Secondary Colour | Black |
| Product Depth | 40 |
| Height (mm) | 22 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 11 |
| Ireland Delivery Time | 7-10 days |
| Weight | 0.01 kg |

