Fits DB203, FC255, FC256, FC257, FC258, FC259, FC374, FC375, FC376, FC377, GH124, GH125, GH126, L300, L301, L370, L484, L485, L490, L495 and P107
Original price was: £62.99.£61.10Current price is: £61.10. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £1.89 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 30/04/26
In stock
Description
Spare part for Apuro pro fryer.
- Temperature range 60-190℃
Additional information
| Dimensions | 51(H) x 123.5(W) x 35(D)mm |
|---|---|
| Material | Stainless Steel & Nylon |
| Product Weight | 80g |
| Brand | Buffalo |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Buffalo Spare Parts |
| Section | Buffalo Fryer Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984030994 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Product Depth | 35 |
| Height (mm) | 51 |
| Spare Or Accessory | Spare |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 123.5 |
| Operating Temperature Range | 60 °C to 190 °C |
| Weight | 0.08 kg |

