Availability: 3-5 days
620W. Powerful & professional cleaning
Original price was: £112.99.£109.60Current price is: £109.60. ex VAT
Description
Powerful and reliable, the Numatic commercial ReFlo vacuum cleaner provides impressive professional cleaning performance. Designed for portability and convenience, the ReFlor features a high efficiency long life motor, alongside long-reach tools, allowing you to access those areas which would otherwise be left untouched. And at 620W of power, the Numatic ReFlo gives you all the suction you need to achieve the results you’re looking for.
- Engineered using a minimum 45% of the highest quality recycled plastic using the innovative ReFlo Technology
- Equipped with a high-efficiency, high-performance, long-life motor
- Providing the same tough, heavy-duty Numatic construction as always
- Equipped with a long cleaning reach on-board tool storage and stores neatly away
- Innovative system for quick and easy changing of cable, if damaged during use
Additional information
| Dimensions | 360(H) x 340(W) x 365(L)mm |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Voltage | 230V |
| Manufacturers Warranty | 1 Year |
| Product Weight | 6kg |
| Brand | Numatic |
| Main Category | Cleaning Equipment |
| Sub Category | Rotary and Vacuum Cleaners |
| Section | Vacuum Cleaners |
| Barcode (EAN) | 5028965861974 |
| Product Family | Cleaning & Hygiene |
| Main Colour | Black |
| Secondary Colour | Black |
| Product Depth | 374 |
| Manufacturers EIRE Warranty | 1 Year |
| Power | Plug |
| Height (mm) | 360 |
| Length | 365 |
| Product Type | Vacuum Cleaners |
| Wattage | 620W |
| Width (mm) | 340 mm |
| Delivery To Ireland | 2-3 weeks |












