Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
Fits DM868
Original price was: £21.39.£20.32Current price is: £20.32. ex VAT
We are £1.07 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 26/05/26
In stock
Description
Replacement heater for Buffalo portable sous vide.
Additional information
| Dimensions | 235(H) x 82(W) x 27(D)mm |
|---|---|
| Shaft Length | 202mm |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 240V |
| Product Weight | 203g |
| Brand | Buffalo |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Buffalo Spare Parts |
| Section | Buffalo Sous Vide Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984993282 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Product Depth | 27 |
| Height (mm) | 235 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 82 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 0.21 kg |

