Fits DA957
Original price was: £37.49.£35.62Current price is: £35.62. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £1.87 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 12/05/26
In stock
Description
Replacement heating element for Buffalo 21ltr convection oven.
Additional information
| Dimensions | 63(H) x 215(W) x 188(D)mm |
|---|---|
| Voltage | 230V |
| Product Weight | 300g |
| Brand | Buffalo |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Buffalo Spare Parts |
| Section | Buffalo Convection Oven Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984615078 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Main Colour | Black |
| Product Depth | 188 |
| Height (mm) | 63 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 215 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 0.33 kg |
