Fits CU487, CU488, CU899
Original price was: £6.49.£6.17Current price is: £6.17. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £0.32 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 13/05/26
In stock
Description
Replacement Indicator Light for CU487, CU488, CU899.
Additional information
| Dimensions | 3(H) x 13(W) x 3(D)mm |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Product Weight | 300g |
| Brand | Buffalo |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Buffalo Spare Parts |
| Section | Buffalo Induction Hob Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984713507 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Main Colour | Black |
| Product Depth | 3 |
| Height (mm) | 3 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 13 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
About Buffalo
Fits FT691, FT692, FT693, FT694 and FT695
Original price was: £6.79.£6.45Current price is: £6.45. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £0.34 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 13/05/26
In stock
Description
Replacement indicator light for Buffalo bains marie units.
- Genuine Buffalo spare part
Additional information
| Dimensions | 14(H) x 40(W) x 14(D)mm |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Product Weight | 10g |
| Brand | Buffalo |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Buffalo Spare Parts |
| Section | Buffalo Bains Marie Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984671043 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Main Colour | Green |
| Secondary Colour | Green |
| Product Depth | 14 |
| Height (mm) | 14 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 40 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 0.00 kg |

