Fits L310, L371, S007, S047 and S077
Original price was: £19.19.£18.23Current price is: £18.23. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £0.96 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 12/05/26
In stock
Description
Replacement S Heating Element for L371-A S007-A S047-A
Additional information
| Dimensions | 45(H) x 365(W) x 125(D)mm |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 230V |
| Product Weight | 230g |
| Brand | Buffalo |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Buffalo Spare Parts |
| Section | Buffalo Bains Marie Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984992155 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Product Depth | 125 |
| Height (mm) | 45 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 365 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 0.23 kg |
