Fits GH339
Original price was: £101.99.£98.93Current price is: £98.93. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £3.06 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 14/05/26
In stock
Description
Replacement Condenser for GH339
Additional information
| Dimensions | 820(H) x 1626.8(W) x 7.76(D)mm |
|---|---|
| Material | Copper |
| Product Weight | 5kg |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Chest Freezer Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984713569 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Product Depth | 7.76 |
| Height (mm) | 820 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 1626.8 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 9.73 kg |
About Polar
With over 225,000 units sold worldwide, Polar refrigeration has rapidly become a renowned and trusted brand for professional caterers and commercial venues everywhere. They have a complete range of innovative solutions for front and back of house food storage, including Polar fridges, Polar ice makers, blast chillers and chest freezers. Preparation and display machines including counters, prep stations, wine chillers and multideck displays are also available.
Fits CM287
Original price was: £134.99.£130.94Current price is: £130.94. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £4.05 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 14/05/26
In stock
Description
Replacement condenser for Polar multideck display fridge.
Additional information
| Dimensions | 1040(H) x 550(W) x 40(D)mm |
|---|---|
| Voltage | 220-240V |
| Product Weight | 7.95kg |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Multideck Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984992599 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Main Colour | Black |
| Product Depth | 40 |
| Height (mm) | 1040 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 550 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 8.00 kg |

