Fits UA086 and UA087
Original price was: £48.49.£46.07Current price is: £46.07. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
In stock
Description
Genuine Polar replacement defrost heating element for UA086 and UA087.
- Fits UA086 and UA087
Additional information
| Dimensions | 50(H) x 310(W) x 171(D)mm |
|---|---|
| Material | Silicone |
| Product Weight | 340g |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Counter Fridge Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984821363 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Secondary Colour | Silver |
| Product Depth | 171 |
| Height (mm) | 50 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 310 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
About Polar
Defrost Heating Element for DL914 DL915 DL916 DL917 G596 G597 G598 G599 G600 G601 G602 G621 GD873 GD874
Original price was: £58.99.£57.22Current price is: £57.22. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
In stock
Description
Defrost Heating Element for DL914 DL915 DL916 DL917 G596 G597 G598 G599 G600 G601 G602 G621 GD873 GD874
Additional information
| Product Weight | 400g |
|---|---|
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Counter Fridge Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984329982 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Spare Or Accessory | Spare |
| Product Type | Spares |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 0.42 kg |

