Fits UA112
Original price was: £37.99.£36.09Current price is: £36.09. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £1.90 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 12/05/26
In stock
Description
Genuine Polar replacement door seal for Polar slimline upright fridges. Fits UA112.
- Fits UA112
Additional information
| Dimensions | 1017(H) x 452(W) x 14(D)mm |
|---|---|
| Material | PVC |
| Product Weight | 500g |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Upright Fridge Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984821523 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Secondary Colour | Silver |
| Product Depth | 14 |
| Height (mm) | 1017 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 452 |
| Delivery To Ireland | 5-6 weeks |
About Polar
With over 225,000 units sold worldwide, Polar refrigeration has rapidly become a renowned and trusted brand for professional caterers and commercial venues everywhere. They have a complete range of innovative solutions for front and back of house food storage, including Polar fridges, Polar ice makers, blast chillers and chest freezers. Preparation and display machines including counters, prep stations, wine chillers and multideck displays are also available.
Fits CE202 and DM071
Original price was: £4.39.£4.17Current price is: £4.17. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £0.22 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 12/05/26
In stock
Description
Replacement door seal for CE202 and DM071.
Additional information
| Product Weight | 200g |
|---|---|
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Wine Cooler Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984215063 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Spare Or Accessory | Spare |
| Product Type | Spares |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 0.27 kg |

