Fits UA110 and UA114
Original price was: £63.99.£62.07Current price is: £62.07. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £1.92 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 01/05/26
In stock
Description
Genuine Polar replacement door seal for Polar slimline upright fridges. Fits UA110 and UA114.
- Fits UA110 and UA114
Additional information
| Dimensions | 1583(H) x 452(W) x 14(D)mm |
|---|---|
| Material | PVC |
| Product Weight | 650g |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Upright Fridge Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984821516 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Secondary Colour | Silver |
| Product Depth | 14 |
| Height (mm) | 1583 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 452 |
| Ireland Delivery Time | 5-6 weeks |
About Polar
With over 225,000 units sold worldwide, Polar refrigeration has rapidly become a renowned and trusted brand for professional caterers and commercial venues everywhere. They have a complete range of innovative solutions for front and back of house food storage, including Polar fridges, Polar ice makers, blast chillers and chest freezers. Preparation and display machines including counters, prep stations, wine chillers and multideck displays are also available.
Fits CW193, CW194, CW195, CW196
Original price was: £21.69.£20.61Current price is: £20.61. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £1.08 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 01/05/26
In stock
Description
Replacement Door Seal for CW193 CW194 CW195 CW196
Additional information
| Dimensions | 623(H) x 704(W) x 14(D)mm |
|---|---|
| Material | PVC |
| Product Weight | 140g |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Upright Fridge Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984510601 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Product Depth | 14 |
| Height (mm) | 623 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 704 |
| Ireland Delivery Time | 7-10 days |
| Weight | 0.47 kg |


