Fits PG006
Original price was: £91.99.£89.23Current price is: £89.23. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £2.76 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 15/05/26
In stock
Description
Genuine Polar replacement glass door for Polar G-Series slimline multideck display.
- Fits PG006
Additional information
| Dimensions | 974(H) x 453(W) x 5(D)mm |
|---|---|
| Material | Acrylic |
| Product Weight | 2.647kg |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Multideck Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984810978 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Main Colour | Clear |
| Secondary Colour | Clear |
| Product Depth | 5 |
| Height (mm) | 974 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 453 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
About Polar
With over 225,000 units sold worldwide, Polar refrigeration has rapidly become a renowned and trusted brand for professional caterers and commercial venues everywhere. They have a complete range of innovative solutions for front and back of house food storage, including Polar fridges, Polar ice makers, blast chillers and chest freezers. Preparation and display machines including counters, prep stations, wine chillers and multideck displays are also available.
Fits CD087
Original price was: £169.99.£164.89Current price is: £164.89. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £5.10 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 15/05/26
In stock
Description
Polar Complete Door for machines CD087-A
Additional information
| Dimensions | 1680(H) x 594(W) x 35(D)mm |
|---|---|
| Material | Aluminium Alloy |
| Product Weight | 20kg |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Display Fridge Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984231742 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Product Depth | 35 |
| Height (mm) | 1680 |
| Spare Or Accessory | Spare |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 594 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 18.50 kg |

