Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
Fits GP486 & GP488
Original price was: £38.99.£37.04Current price is: £37.04. ex VAT
We are £1.95 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 29/05/26
In stock
Description
Genuine Polar replacement LED transformer for GP486 & GP488.
Additional information
| Dimensions | 30(H) x 100(W) x 56(D)mm |
|---|---|
| Material | ABS |
| Voltage | 100-240V |
| Product Weight | 170g |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Display Fridge Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984762444 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Main Colour | White |
| Secondary Colour | White |
| Product Depth | 56 |
| Height (mm) | 30 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 100 |
About Polar
With over 225,000 units sold worldwide, Polar refrigeration has rapidly become a renowned and trusted brand for professional caterers and commercial venues everywhere. They have a complete range of innovative solutions for front and back of house food storage, including Polar fridges, Polar ice makers, blast chillers and chest freezers. Preparation and display machines including counters, prep stations, wine chillers and multideck displays are also available.
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
Fits CD984 & GH507
Original price was: £36.49.£34.67Current price is: £34.67. ex VAT
We are £1.82 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 29/05/26
In stock
Description
Replacement LED Transformer for CD984 GH507
Additional information
| Dimensions | 45(H) x 110(W) x 30(D)mm |
|---|---|
| Voltage | 24V |
| Product Weight | 200g |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Display Fridge Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984559686 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Product Depth | 30 |
| Height (mm) | 45 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 110 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 0.20 kg |


