Fits UA052
Original price was: £51.99.£50.43Current price is: £50.43. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £1.56 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 14/05/26
In stock
Description
Genuine Polar replacement suction pipe for Polar U-Series double door upright fridge.
- Fits UA052
Additional information
| Dimensions | 180(H) x 470(W) x 350(D)mm |
|---|---|
| Material | Copper |
| Product Weight | 292g |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Upright Fridge Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984787454 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Main Colour | Black |
| Secondary Colour | Black |
| Product Depth | 350 |
| Height (mm) | 180 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 470 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
About Polar
With over 225,000 units sold worldwide, Polar refrigeration has rapidly become a renowned and trusted brand for professional caterers and commercial venues everywhere. They have a complete range of innovative solutions for front and back of house food storage, including Polar fridges, Polar ice makers, blast chillers and chest freezers. Preparation and display machines including counters, prep stations, wine chillers and multideck displays are also available.
Fits CW193, CW197, G592
Original price was: £25.89.£24.60Current price is: £24.60. ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £1.29 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 14/05/26
In stock
Description
Replacement Suction Pipe for CW193 CW197 G592
Additional information
| Dimensions | 220(H) x 180(W) x 270(D)mm |
|---|---|
| Material | Copper |
| Product Weight | 227g |
| Brand | Polar |
| Main Category | Spares and Accessories |
| Sub Category | Polar Spare Parts |
| Section | Polar Upright Fridge Parts |
| Barcode (EAN) | 5050984510632 |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Product Depth | 270 |
| Height (mm) | 220 |
| Product Type | Spares |
| Width (mm) | 180 |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 0.26 kg |

