Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
175(L)x35(W)x13(D)mm
Bespoke Item - Priced to specification
To enquire about this product call: 01743 465 301
Description
Serve your drinks in style with these stainless steel ice tongs from Beaumont finished stylishly in copper. Perfect for all home and commercial bars, the tongs’ serrated teeth grip ice chunks perfectly for ease of service.
- Stainless steel body ensures durability and long-lasting use
- On-trend copper finish
- Essential bar tool
- Serrated for extra grip
- Suitable for commercial and home use
Additional information
| Dimensions | 175(H) x 35(W)mm |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Manufacturers Warranty | 1 Year |
| Product Weight | 38g |
| Brand | Beaumont |
| Sub Category | Clearance |
| Section | Beaumont Site |
| Barcode (EAN) | 5020229112426 |
| Product Family | Tableware & Bar Supplies |
| Main Colour | Copper |
| Secondary Colour | Copper |
| Product Depth | 13 |
| Dishwasher Safe? | Yes |
| Manufacturers EIRE Warranty | 1 Year |
| Height (mm) | 175 |
| Shape | Rectangular |
| Stackable? | Stackable |
| Product Type | Ice Tongs |
| Width (mm) | 35 mm |
| Delivery To Ireland | 7-10 days |
| Weight | 0.05 kg |






