Pack Quantity: 6 x 750ml
Original price was: £16.79.£15.95Current price is: £15.95. ex VAT
Only £2.66 per unit
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £0.84 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 29/04/26
In stock
Description
Empty refill bottles for the Diversey SURE washroom cleaner and washroom cleaner and descaler chemicals. Supplied with 6 x labels for each chemical.
- Features 6 x Diversey SURE washroom cleaner labels
- The high quality trigger mechanism ensures quick, easy and accurate application of the chemical
- The transparent exterior will make it easy to see how much chemical you have left
- Please note: These are empty bottles designed to be refilled with cleaning solution
- Also comes supplied with 6 x Diversey SURE washroom cleaner and descaler labels
- The blank bottles allow you to customise with the supplied labels for easy identification of each chemical
- The bottles are designed to be filled with the concentrate chemicals for portable cleaning
Additional information
| Pack Size | 6 |
|---|---|
| Capacity | 750ml |
| Dimensions | 174(H) x 194(W)mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 1.4300kg |
| Brand | Diversey |
| Main Category | Cleaning Chemicals |
| Section Name | Kitchen Cleaning Supplies |
| Product Group Category | Fridge Cleaners |
| Barcode | 7615400192106 |
| Website Clearance Category | Cleaning & Hygiene |
| Product Main Colour | Clear |
| Product Secondary Colour | Clear |
| Height (mm) | 174 |
| Capacity (ml) | 0.75 |
| Product Group | Refill Bottles |
| Width (mm) | 194 |
| Weight | 0.64 kg |
About Diversey
Diversey Care is the only total cleaning solutions provider with a complete line-up of professional, cost-effective cleaning products, tools, machines, services and consulting for facilities of any size.
Diversey products are easy-to-use and perform consistently to increase cleaning productivity, facility cleanliness and hygiene — all while reducing your operating costs, minimising impact to the environment, and driving continuous improvement.



