Home / Shop / Uncategorised / Beaumont Spirit Optic Dispenser Stamped 25ml
SKU: 3103 Tags: Bar equipment, Bar supplies, Beaumont, Beaumont bar supplies, Category required, Need description optimisation
25ml. Government stamped
£3.60 ex VAT
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
We are £0.19 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 12/05/26
In stock
Description
Never get your measures wrong with this professional spirit dispenser. Traditional Conical shape Spirit dispenser with three arms for ease of dispense.
- Clean and simple design fits into any bar’s décor
- Plastic construction boasts excellent durability
- Government stamped for safety and accuracy
- Supplier Model Number: 3103
- Spirit measurement on the front allows for monitored dispensing
- Rubber seal prevents leaking and wasted drink
- Long mechanism arms allow you to serve directly into large drinking glasses
Additional information
| Capacity | 25ml |
|---|---|
| Material | Plastic & Rubber |
| Product Weight | 90g |
| Brand | Beaumont |
| Sub Category | Clearance |
| Section | Beaumont Site |
| Barcode (EAN) | 5020229100003 |
| Product Family | Tableware & Bar Supplies |
| Main Colour | Black |
| Secondary Colour | Black |
| Capacity (ml) | 0.025 |
| Product Type | Spirit Optics |
| Weight | 0.08 kg |
About Beaumont
Related products
-
Unisex Chef T-Shirt Black
Stedman£11.69Original price was: £11.69.£11.11Current price is: £11.11. ex VAT -
-
-
Southside NY Queens Womens Denim Lightweight Chef Shirt
Southside£9.40 – £11.11Price range: £9.40 through £11.11 ex VAT





