Home / Shop / Uncategorised / Beaumont Spirit Optic Dispenser Stamped 50ml
Availability: Order By 2pm For Next Working Day Delivery
SKU: 3104
Tags: Bar equipment, Bar supplies, Beaumont, Beaumont bar supplies, Category required, Need description optimisation
50ml. Government stamped
£3.60 ex VAT
We are £0.19 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 27/05/26
In stock
Description
Never get your measures wrong with this professional spirit dispenser. Traditional Conical shape Spirit dispenser with three arms for ease of dispense.
- Clean and simple design
- Supplier Model Number: 3104
- Spirit measurement on the front
- Clear panel to view the spirit line
- Government stamped
Additional information
| Capacity | 50ml |
|---|---|
| Material | Plastic & Rubber |
| Product Weight | 80g |
| Brand | Beaumont |
| Sub Category | Clearance |
| Section | Beaumont Site |
| Barcode (EAN) | 5020229100188 |
| Product Family | Tableware & Bar Supplies |
| Main Colour | Black |
| Secondary Colour | Black |
| Flow Speed | Measured |
| Capacity (ml) | 0.05 |
| Product Type | Spirit Optics |
| Weight | 0.08 kg |
About Beaumont
Related products
-
Slipbuster Koralis Safety Shoes Black
Slipbuster Footwear£33.49Original price was: £33.49.£8.35Current price is: £8.35. ex VAT -
-
Unisex Chef T-Shirt Black
Stedman£11.69Original price was: £11.69.£11.11Current price is: £11.11. ex VAT -
Southside Band Collar Unisex Chef Jacket
Southside£13.20 – £25.93Price range: £13.20 through £25.93 ex VAT





