Cook-Matic Plates Big Round Festooned Removable Plates 1 - Dessert Machines
Availability: 5-6 weeks
Fits Cook-Matic Baking System HU019
Original price was: £2,008.99.£1,978.86Current price is: £1,978.86. ex VAT
We are £30.13 cheaper than the UK’s leading brand!
Price Checked: 29/05/26
Description
Designed for use alongside the ICB Technologies Cook-Matic baking system (HU019), these easily changed plates help you create delicious tartlets in a single pleasing large round festooned shape. Easy to clean, the plates deliver consistent results every time and are perfect for making your bakes that little bit more unique.
- 1 mould – 250x250x18mm
- Compatible with HU019 Cook-Matic Baking System
- Easy-change design
- Simple to clean
Additional information
| Dimensions | 68(H) x 68(W)mm |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Voltage | 220-240V |
| Manufacturers Warranty | 1 Year Parts & Labour |
| Product Weight | 5kg |
| Brand | ICB Technologies |
| Sub Category | Spares and Accessories |
| Section | ICB Technologies Spare Parts |
| Product Family | Spares & Accessories |
| Main Colour | Black |
| Secondary Colour | Black |
| Product Depth | 22 |
| Manufacturers EIRE Warranty | 1 Year Parts & Labour |
| Height (mm) | 68 |
| Product Type | Accessories |
| Wattage | n/a |
| Width (mm) | 68 mm |
| Is A Plug Fitted? | Yes |
| Delivery To Ireland | 8-10 weeks |
